Mamy ambitne cele związane z ESG
Chcemy pozostać liderem zielonej zmiany oraz być bankiem aktywnym społecznie – mówi Wojciech Hann, prezes Banku Ochrony Środowiska. Materiał powstał we współpracy z Bankiem Ochrony Środowiska
Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) zaprezentował właśnie pierwszy w historii spółki raport ESG podsumowujący działania banku w tym obszarze w 2020 r. Jakie są kluczowe założenia waszej strategii ESG?
Obejmuje ona działania BOŚ w trzech obszarach
– na rzecz środowiska i klimatu, otoczenia społecznego oraz w zakresie ładu korporacyjnego. W tym pierwszym chcemy pozostać liderem zielonej zmiany. Będziemy nadal mocno stawiać na rozwój zielonych produktów finansowych i zwiększanie ich znaczenia w działalności biznesowej. Zakładamy wzrost wolumenu sprzedaży produktów zrównoważonych, w tym rozwój współpracy z MŚP,
do 400 mln zł w 2022 r. Planujemy wzrost udziału zielonych aktywów w portfelu kredytowym do 50 proc. w 2023 r., wobec 36,3 proc. na koniec ub.r., przy jednoczesnym ograniczaniu finansowania wydobycia węgla energetycznego i niefinansowaniu nowych bloków węglowych, zgodnie z przyjętą polityką klimatyczną.
Ten ostatni element jest bardzo istotny w polskich warunkach. Jak przedstawia się obecnie portfel węglowy banku?
Przy...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta